Nowy kontrakt – Enso Wilanów

W Miasteczku Wilanów FTC rozpoczyna budowę 89 apartamentów dla Yareal Polska. ENSO Wilanów powstaje przy jednym z głównych skrzyżowania ulic. Branickiego i Sarmackiej, w pobliżu którego będzie kończyła się budowana obecnie linia tramwajowa łącząca Wilanów ze śródmieściem Warszawy. FineTech Construction wcześniej zrealizował dla Yareal projekt mieszkaniowy Pozytywny Mokotów, a obecnie jest w trakcie budowy dwóch biurowców LIXA w Warszawie oraz willi miejskich ODEA Park na szczycie wzgórza w Gdańsku.

W pierwszym etapie ENSO Wilanów, od strony ul. Branickiego powstaje budynek w kształcie litery L wraz z ogrodowym dziedzińcem, przy którym zamieszka blisko 89 rodzin. Większość mieszkań będą stanowiły średnie i duże apartamenty, szczególnie poszukiwane przez rodziny mieszkające w Miasteczku Wilanów, których potrzeby mieszkaniowe zwiększyły się w ostatnich latach. Docelowo inwestycję będzie tworzył kompleks trzech połączonych apartamentowców, z oddzielnymi ogrodami wewnętrznymi oraz ogólnodostępnym skwerem rekreacyjnym. Dzięki połączeniu skweru z parkiem linearnym wzdłuż nowej ulicy, powstanie ogólnodostępna, zielona przestrzeń z terenami rekreacyjnymi urozmaicona między innymi przez ogród deszczowy, gromadzący wodę opadową.

„Zrównoważone rozwiązania i zielone tereny wspólne to znak rozpoznawczy naszych projektów mieszkaniowych. W przypadku ENSO Wilanów zielone otoczenie będzie niemal wchodziło do apartamentów, ponieważ zadbaliśmy o duże, drewniane okna oraz przeszklenia balkonów i loggii, które w większości ciągną się na długości całego apartamentu, niejako przedłużając, czy powiększając mieszkanie. Z kolei wszyscy mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji ogródki lokatorskie, w części apartamentów również dwustronne” – wyjaśnia prezes Yareal, Jacek Zengteler.

„ENSO Wilanów to kolejna inwestycja Yareal Polska realizowana wspólnie z FineTech Construction. Powierzenie nam realizacji projektu ENSO Wilanów jest wyrazem zaufania, jakim darzy nas deweloper, zbieżnych wizji zrównoważonego budownictwa opartego na poszanowaniu środowiska naturalnego oraz tworzeniu przyjaznych dla mieszkańców miejsc do życia, pracy i rekreacji – dodaje prezes FineTech Construction Włodzimierz Bogiel.

Właściciele apartamentów budowanych przez Yareal w Miasteczku Wilanów będą też mogli korzystać z własnej, funkcjonalnej i w pełni wyposażonej sali ćwiczeń. Obok niej, na parterze od strony ulicy Branickiego, powstanie kilka lokali usługowych, z których jeden zostanie przystosowany do potrzeb restauracji z wydzielonym ogródkiem dla gości. Projekt ENSO Wilanów, podobnie jaki kilka wcześniejszych inwestycji Yareal, zostanie wyposażony we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą darmową energię elektryczną do oświetlenia m.in. ogrodów oraz garażu podziemnego.

Wszystkie miejsca parkingowe znajdą się pod ziemią, na jednej kondygnacji i będą dostępne bez użycia platform. Do części miejsc możliwe będzie podłączenie indywidualnej ładowarki dla samochodów elektrycznych. Wjazd do garażu będzie prowadził przez trzy bramy dostępne z osiedlowej uliczki. Inwestycja została zaprojektowana również z myślą o użytkownikach jednośladów – w dzielnicy istnieje świetnie zorganizowana i rozbudowane sieć ścieżek rowerowych, dlatego w ENSO Wilanów powstaną rowerownie. Mieszkańcy mogą liczyć również na wygodny dostęp do ekologicznego transportu miejskiego. Tuż obok funkcjonuje przystanek autobusowy, a do czasu ukończenia budowy planowane jest uruchomienie powstającej obecnie linii tramwajowej, której końcowy przystanek znajdzie się właśnie przy ul. Branickiego.

Wygodne połączenia komunikacyjne, w tym bliskość autostradowej obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem, a także liczne rozwiązania przyjazne środowisku zapewniły ENSO certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Po ukończeniu inwestycja przejdzie wymagającą weryfikację założeń projektu, której zwieńczeniem będzie przyznanie ENSO Wilanów oceny na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, Yareal poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty, zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe. Ukończenie budowy pierwszego etapu ENSO Wilanów zaplanowano na połowę 2025 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email