FTC rozpoczyna kolejną budowę w Łodzi

Zgodnie z umową zawartą 5 grudnia 2023 r. z firmą Okam Capital obejmie budowę budynku wielorodzinnego w Łodzi przy ul. Dowborczyków 18, na który składać się będzie ponad 300 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 113 mkw. Prace rozpoczną się w I kwartale 2024 roku, a ich zakończenie zaplanowano na pierwszą połowę 2026 roku.

NOW to nasza kolejna inwestycja mieszkaniowa w Łodzi – mieście, z którym jesteśmy związani od początku istnienia OKAM. Projekt zaoferuje przyszłym mieszkańcom wysoką jakość życia, a szereg udogodnień, rozwinięta okoliczna infrastruktura i dobre centralne położenie to tylko niektóre z jego atutów. Niezwykle ważne jest dla nas, że zrealizujemy go przy wsparciu doświadczonego partnera – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

W ramach inwestycji przy ul. Dowborczyków 18 powstanie budynek o 9 kondygnacjach nadziemnych wraz z parterem oraz z 1 kondygnacją podziemną. W ofercie znajdą się kawalerki o powierzchni od 29 mkw., mieszkania 2-pokojowe liczące około 40 mkw., jak również 3- i 4-pokojowe lokale o powierzchni 90-113 mkw. Do mieszkań przynależeć będą ogródki, tarasy lub balkony, a także komórki lokatorskie. Na parterze budynku przewidziano przestrzeń usługowo-handlową.

Powierzenie nam kolejnej inwestycji przez OKAM Capital jest dowodem zaufania jakim darzy nas od lat deweloper. Realizacja NOW będzie dla nas drugim, zaraz po rewitalizacji dawnej Fabryki Teodora Meyerhoffa,  wspólnie realizowanym łódzkim projektem. Cieszy nas fakt, że dzięki współpracy obu firm, Łódź zyska kolejny spójny z otaczającą go przestrzenią projekt mieszkaniowy, wpisujący się we współczesne miastotwórcze trendy – dodaje Włodzimierz Bogiel, CEO FineTech Construction

FineTech Construction specjalizuje się w realizacji zarówno osiedli mieszkaniowych, jak i budynków biurowych czy obiektów handlowych. OKAM współpracował dotychczas z firmą m.in. przy realizacji inwestycji BOHEMA-Strefa Praga na warszawskiej Pradze-Północ. Generalny Wykonawca odpowiadał za część etapu B, a obecnie kontynuuje prace budowlane wokół etapu F oraz Warzelni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email