Rewitalizujemy na warszawskiej Pradze

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę na rewitalizację kamienicy przy ul. Wrzesińskiej 2 Warszawie wraz z rozbudową o kolejny budynek mieszkalny. Po rewitalizacji budynków poprzemysłowych w Łodzi (Fabryka Teodora Meyerhoffa) i Warszawie (dawne zakłady Polleny Uroda), podejmujemy kolejne wyzwanie w postaci renowacji XIX-wiecznej praskiej kamienicy.

O budynku:
Budowa kamienicy oraz jej oficyny rozpoczęła się prawdopodobnie wiosną 1862 r. Projekt domu wzniesionego dla Augusta Zielińskiego wykonał architekt Antoni Kaliszewski. Budowę domu zakończono prawdopodobnie w pierwszych miesiącach 1863 r. Kamienica była pierwotnie piętrowa.

Zakres:

Inwestycja polega na przebudowie i adaptacji na cele mieszkaniowe istniejącego budynku (V kondygnacji naziemnych) oraz budowie nowego przyległego budynku mieszkalnego z I kondygnacją garażu podziemnego oraz IX kondygnacjami mieszkalnymi. W parterze nowego budynku przewidziano około 380 m2 usług. Istniejący budynek jest pod ochroną konserwatorską. Ze szczególną dbałością ma zostać odtworzony przejazd bramny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email