DSV Office z nagrodą II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2020” PZITB

Budynek biurowo-usługowy „DSV OFFICE” w Warszawie przy ul. Taśmowej 10 otrzymał 27 września Nagrodę II stopnia w kategorii Obiekty biurowe w ramach Konkursu „Budowa Roku 2020” organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa!

Budynek ma siedem kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne z garażem. Konstrukcja budynku jest żelbetowa, słupowo-płytowa. Fundament tworzy płyta żelbetowa wykonana w obudowie ze ścian szczelinowych. Obiekt wyróżnia przestronne atrium o charakterystycznej zakrzywionej formie, biegnące przez wszystkie kondygnacje, spajające w całość przestrzenie biurowe. Atrium jest przekryte świetlikiem o bardzo dużej powierzchni. Wokół atrium zlokalizowano liczne miejsca wspólne do pracy i odpoczynku. Budynek został wyposażony w kantynę oraz siłownię do użytku pracowników. Silnym akcentem wnętrza są mostki przerzucone przez atrium na każdej kondygnacji. Zastosowano materiały i rozwiązania podobne, jak w innych budynkach DSV ‒ białe balkony, drewno naturalne oraz żelbetowe kolumny. Fasada frontowa jest w pełni przeszklona, co zapewnia dodatkowe doświetlenie powierzchni wewnętrznych. Na zewnątrz budynek jest obudowany charakterystycznymi aluminiowymi kasetonami elewacyjnymi, które przez swoją budowę redukują bezpośrednie światło słoneczne. Budynek posiada certyfikat BREEAM.

Powierzchnia zabudowy wynosi 3536,09 m2, powierzchnia użytkowa 30 022,12 m2, a kubatura budynku 138 641,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 25 miesięcy. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email